چهارشنبه، دی ۲۰، ۱۳۸۵

Liverpool 3 - Arsenal 6
میخواستم یه مطلب بنویسم راجع به رضا صادقی و آلبوم جدیدش که پنجشنبه هفته پیش گرفتم..دیدم باید شعر یکی از آهنگهاش رو هم بنویسم که الان همراهم نیست..فعلاً بیخیال شدم. گفتم بیام راجع به فوتبالی که دیشب تلویزیون نشون داد بنویسم. مسابقه فوتبالی که احتمالاً به عنوان یکی از مسابقات کلاسیک فوتبال تا سالها در موردش بحث خواهد شد. اول بگذارید در مورد انواع مسابقات فوتبالی در انگلستان برگزار می شه یه توضیحی بدهم.مسابقات فوتبال در انگلیس بی تردید جذاب ترین و متنوع ترین و غیرقابل پیش بینی ترین مسابقات باشگاهی دنیاست. مسابقات اصلی مسابقات لیگ می باشد که در رده لیگ برتر با شرکت بیست تیم برگزار می شود و در 38 دور. یعنی هر تیم 38 تا بازی میکنه و بر خلاف سایر لیگهای دنیا ترتیب بازیها در دور برگشت با دور رفت فرق میکنه!! دو دوره قبلی رو تیم چلسی اول شده. مسابقات بعدی مسابقات جام حدفی یا اف - اِی کاپ می باشد. تیمها به صورت تصادفی با هم روبرو می شوند مسابقات به صورت یک حذفی و تک بازی می باشد و در صورت مساوی شدن بازی برای یک بار دیگر تکرار می شود و این دفعه در زمین آن یکی دفعه اول میهمان بوده. مسابقات نیمه نهایی در زمین بی طرف برگزار خواهد شد. بازی فینال در استادیوم ویمبلی برگزار می گردد. که چند سال کذشته به علت بازسازی این ورزشگاه فینال در ورزشگاه کاردیف ولز برگزار خواهد شد. در بازیهای نیمه نهایی و فینال در صورت تساوی وقت اضافی و ضربات پنالتی خواهیم داشت. تیمهای لیگ برتری از دور سوم وارد این مسابقات می شوند.قهرمان دوره قبلی ارسنال است که در ضربات پنالتی منچستر رو برد.
و سومین نوع مسابقات باشگاهی انگلیس، مسابقات جام اتحادیه یا لیگ کاپ می باشد که باز هم به صورت تک حذفی و تک بازی می باشدو در صورت تساوی در همان مسابقه وقت اضافی و ضربات پنالتی خواهیم داشت. بازیهای نیمه نهایی استثنائاً به صورت رفت و برگشت در زمین طرفین خواهد بود. بازی فینال در استادیوم ویمبلی برگزار خواهد گرید. البته امسال هم مانند چند سال اخیر در استادیوم کاردیف ولز برگزار خواهد شد.
توضیحات طولانی شد...اول بگم که من آرسنالی هستم توی انگلیس...خفن!! چند شب پیش در چارچوب مسابقات جام حذفی باهمان اف – اِی کاپ، لیورپول و آرسنال تقریباً با همان ترکیب اصلی در آنفیلد زمین اختصاصی لیورپول به مصاف هم رفتند که نتیجه عجیبی رقم خورد و آرسنال در زمین حریف 3 -1 لیورپول را با دو گل زیبای توماس روسیچکی و یک گل تیری آنری شکست داد. لیورپولی که ظاهراً در 10 -11 بازی اخیر در زمین خودش حتی گل هم نخورده بود، 3 گل خورد. دیشب به قید قرعه این دوتیم دوباره در همان آنفیلد زمین اختصاصی لیورپول، این بار در چارچوب جام اتحادیه یا همان لیگ کاپ با هم روبرو شدند. لیورپول قهرمان دوره قبل این جام با نیمی از ترکیب اصلی و آرسنال با نفرات ذخیره خود (به جز یک یا دو نفر) در این بازی حاضر شدند. تصور من این بود لیورپول به راحتی و در یک باری انتقامی پیروز می شود. ولی نتیجه چیز دیگری بود و بازی یکی از پرهیجانترین بازیهای فوتبال سالهای اخیر . آرسنال با آلدیاره جلو افتاد ولی لیورپول مساوی کرد تا پایان نیمه اول آرسنال توسط هویت و دو گل پابتیستا 4-1 پیش افتاد تا نتیجه عجیبی رقم بخوره. اول نیمه دوم یک پنالتی برای آرسنال به دست اومد که ضربه پابتیستا رو دروازبان لیورپول گرفت. چند دقیه بعد خود پاتیستا نتیجه رو 5-1 کرد، دو گل از هوپیا و جرارد که گل این دومی به شدت زیبا و مختص خود جرارد بود نتیجه رو 5-3 کرد ولی در لحظات پایانی پاتیستا روی حرکت استثنایی آلدیاره که ستاره این بازی بود، چهارمین گل خود و ششمین گل آرسنال رو زد. و ظرف 3-4 روز آرسنال لیورپول رو توی دو جام معتبر حذف کرد. نکته دیگر این بازی پر بودن کامل استادیوم خانگی لیورپول و تماشاگران با معرفت لیورپولی بود که تا لحظه آخر هیجان زده بودند و تیم خود رو از ته دل تشویق می کردند و خوشحال آنها موقع زدن گلهای تیم خودشان دیوانه وار بود. این بود گزارشی از یکی از بهترین بازیهای فوتبال. تقدیم به دو لیورپولی قدیمی عادل فردوسی پور و البته بزرگ!! که واسه ما به صورت اس-ام-اس کری نخونه!!! البته واضح و مبرهن است که ما لیورپول را هم دوست داریم، دشمنان اصلی ما منچستر و چلسی هستند.

پ.ن. ضمناً توی لیگ هم آرسنال 3-0 لیورپول رو برده بود توی استادیوم امارات (زمین خانگی آرسنال)

۲ نظر:

Mohammadreza گفت...

ليورپول زمان اوون و مك منمان ليورپول بود! حالا كه ديگر چيزي ازش نمانده!

پ.ن
اين بار چهارم است كه اين كامنت را مي نويسم و با مشكلات شبكه ارسال نمي شود! اگر احيانا ورژنهاي پيشين جايي الله بختكي سيو ميشد، ديدن چندباره نويسي يك پيغام جالب توجه بود!

پ.ن
نمي دونم چرا حالا گير دادم كامنت بزارم! معرفت بازي شده ديگه!

مریم-شمعدانی ها گفت...

لیورپول هزار بار دیگر هم که 6-3 و حتی بدتر از این از آرسنال و امثالهم ببازد ما باز هم لیورپولی خواهیم ماند !! لذت تساوی 3-3 با میلان بعد از باخت 3-0 در نیمه اول و بعد کسب جام قهرمانان، برای تمام عمر ما لیورپولی ها را بس است !!!!!!!