یکشنبه، اردیبهشت ۰۸، ۱۳۸۱


من هم مونيخي هستم (ولي بر خلاف نوشته پژمان راهبر)، رئال مادريد اصلا يك قاتل دوست داشتني نيست بلكه منفور است و داراي زيبا ترين فوتبال دنيا هم نيست! فوتبالي كه روبرتو كارلوس در دقايق اوليه به بيني حميد زيچ مىكوبد و رائول پس مجروح كردن صورت لينكه پاس گل مىدهد زيبا ترين فوتبال دنيا نيست. فوتبالي كه بهترين بازيكنان دنيا گرد هم مىآورد ولي باز هم به جايي نمىرسد. (نگاه كنيد كه به لا ليگا). تيمي كه در استاديوم خانگي آن، تماشاگران با پرتاپ اشيا بارها و بارها به بازيكنان ما مونيخىها حمله مىكنند، البته كه منفور است! (هر چند اين مسائل همراه فوتبال است، در همه دنيا. ولي در آلمان كمتر!) ما به چيزي كمتر از قهرماني باير لوركوزن رضايت نمىدهيم . ما كه طرفدار فوتبال با برنامه و غير قابل پيش بيني آلمان هستيم. رئال وقتي منفورتر مىشود كه بارسلون محبوب من را هم حذف كند. (هر چند هنوز كورسوي اميدي به تيم بزرگ ركساچ نالايق دارم.) اميد من اين است كه لوركوزن بتواند منچستر را حذف كند كه احتمال آن نسبتا زياد است و بعد در فينال هم پيروز شود. و غم من وقتي فزوني مىيابد كه رئال و منچستر به فينال برسند. از هر دو متنفرم! آن وقت در فينال بايد طرفدار كدام باشم ؟!! البته آن موقع طرفدار رئال خواهيم بود چون هنوز فينال سال 99 و آن شكست دهشتناك را از ياد نبرده ام . آرسنال من امسال منچستر و فرگوسن را پشت سر گذاشته و غرور فرگوسن را در هم خواهد شكست. فوتبال و زندگي ادامه دارتد.
سال بعد افنبرگ را نخواهيم داشت . مرد بازيهاي بزرگ، فرمانرواي مطلق ميانه ميدان. روحيه برتري جويي او، اگر نگوييم بي نظير، كه كم نظير است. ولي خوب سال بعد بالاك را خواهيم داشت. بازيكني بزرگ كه در جام جهاني چشم جهانيان را خيره خواهد كرد. حضور او در زمين، بر خلاف افنبرگ به چشم نمىآيد ولي هميشه همانجايى است كه بايد باشد. همين كه او با بازي در پست هافبك در صدر جدول گلزنان است نشانگر همين موضوع است و دايسلر را هم خواهيم داشت و از همه بزرگتر اوتمار هيتسفلد. و زندگي و فوتبال همچنان ادامه دارند.

در آلمان اميدم به قهرماني مونيخ كم است . در انگليس باد در پرچم ما و آرسنال مىوزد. در ايتاليا يوونتوس محبوب من اميد بسيار زيادي به قهرماني دارد (ديديد امروز دل پيروي بزرگ و ترزگه چه كردند؟) در اسپانيــــــا اوضاع خراب است! بارسلون بايد براي حضور در ليگ قهرمانان بجنگد
(من نمىدانم ركساچ نالايق چه بر سر تيم محبوب كاتالان آورده؟ ياد يوهان كرايف كبير به خير باد!) ولي خوشحالي در اين است كه رئال هم قهرمان نخواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست: