دوشنبه، مرداد ۲۹، ۱۳۸۶

اولین موزیک ویدئو در عربستان ساخته شد

اولین موزیک ویدئو ساخت عربستان سعودی با استقبال چشمگیری مواجه شده است.

می تونید این موزیک ویدئو رو در این جا تماشا کنید.

نیازی به فیل تر شکن هم نداره.

ساخت موزیک ویدئو در جهان عرب تازگی ندارد اما در عربستان تا کنون سابقه نداشته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با اشاره به روند ساخت این موزیک ویدئو، آن را با توجه به ساختار مذهبی عربستان، تحول گسترده ای در این کشور دانسته است.

موزیک ویدئو ساخت عربستان البته پیام مشخصی برای بینندگان دارد. هر فردی می تواند در عین "با حال بودن" آدم دینداری باشد.

موسیقی در ساختار رسمی عربستان سعودی، جایگاه چندانی ندارد و در اماکن عمومی، به خصوص شهرهای مذهبی امکان پخش آن نیست.

در موزیک ویدئو "ما لک غیر الله" (غیر از خدا کسی را نداری)، یک زن سعودی نیز ایفای نقش می کند، امری که در این کشور کم سابقه است.

موزیک ویدئوی جدید برای اولین بار هفته پیش در جده در یک منطقه پرطرفدار به نمایش در آمد و صدها نفر بر روی نمایشگرهای بزرگ آن را تماشا کردند.

قصوره الخطیب، کارگردان این موزیک ویدئو به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که برخی از مردم، پس از دیدن این ویدئو، اشک در چشمانشان جمع شده بود.

قرار است این موزیک ویدئو از این هفته در کانال های عربی خاورمیانه پخش شود.

اگر چه برخی مقام های سعودی، موسیقی را "امر ناپسندی" تلقی می کنند، اما موزیک ویدئو "ما لک غیر الله" با حمایت دولت این کشور ساخته شده و در پایان کلیپ از وزارت اطلاع رسانی هم تقدیر شده است.

موزیک ویدئو "ما لک غیر الله" درباره جوان موفقی است که از "راه راستین" اسلام بازگشته است. او سیگار می کشد، با زنان اگر چه نامزد دارد، معاشرت می کند و به طور مرتب نماز نمی خواند.

وضعیت به آرامی برای مرد، تغییر می کند. لاستیک ماشین پنچر می شود، مشکلاتی در سر کار با همکاران به وجود می آید، نامزدش او را ترک می کند و سر انجام در حین راندن موتور سیکلت تصادف شدیدی می کند.

پس از بهبودی، وی دوباره به نماز خواندن می پردازد، سیگار کشیدن را متوقف می کند و موفق به جلب اعتماد نامزدش می شود.

مرد جوان البته در این تغییر و تحول، تی شرت و شلوار جینش را ترک نمی کند.

خانم الخطیب می گوید که با این موزیک ویدئو می خواهد به جوانان بگوید که قیافه مهم نیست، آن چه که مهم است، اتفاقی است که در درون هر فرد می افتد.

منبع : سایت بی.بی.سی فارسی

۲ نظر:

Ghazal گفت...

Yani hatta arab ha ham fahmidan ke chejori tabligh konan ma hanoz nafahmidim! ghashnag bood nemigam tahte tasiresh gharar gereftam amm khb harfi ke mikhast ro zadde bood masnouie nabood
mer30

ناشناس گفت...

سلام هلمز عزیز.آقا به این زودی یادت رفت!بابا ما رو قولت حساب واز کرده بودیم بی وفا!خودت گفتی بهم لینک می دی خب اگر از وبلاگم خوشت نیومد وعده سر یونجه چرا دادی!(آیکون عصبنیت)در ضمن خیلی دیر اپ می کنی!(ایکون بازخواست
.
.
.
.
الان که این خطو می نویسم یک مدتی گذشت و احساس ناراحتی بهم دست داد و دیگه ناراحت نیست.پس اگر ممکنه مارو بلینک(ایکون شرمساری)
http://atlantise.blogsky.com